BİZDEN HABERLER
Üç boyutlu yüzeylere 360 derece baskı
17 Kasım 2017

3d baskı

 Üç Boyutlu Yüzeylere 360 Derece Baskı

Xerox’un silindirik, plastik, cam, seramik ve metal gibi üç boyutlu (3D) yüzeylere 360 derece baskı yapabilen Xerox Direct to Object baskı cihazı, 7,62 cm x 30 cm baskı alanına sahip her türlü obje üzerine saatte 30 ayrı kişiye özel 3D obje baskısı yapıyor.

Teknoloji devi Xerox, ilk duyurusunu geçtiğimiz sene yaptığı üç boyutlu (3D) yüzeylere kişiye özel baskı yapan cihazı Xerox Direct to Object’in geliştirilmiş yeni versiyonunu ticari kullanıma sunuyor. Xerox’un plastik, cam, seramik ve metal yüzeyli nesnelerin üzerine 1200 dpi çözünürlükte yazı ve görsel basabilen yazıcısı Xerox Direct to Object, ister küçük ebatlı bir obje üzerine, istenirse de büyük ebatlı 28 litre hacme kadar olan objelerin üzerine 360 derece baskı yapabiliyor.

 

3d

2 metre yüksekliğe, 90 santimetre en ve boya sahip olan Xerox Direct to Object’e bağlı bilgisayar üzerinden PDF formatında gönderilecek metin, şekil ve görseller anahtarlıktan, bardağa, kovadan, termosa, konserve kutusundan tablet bilgisayar yüzeylerine kadar her türlü üç boyutlu plastik, metal ve seramik yüzey üzerine 10 farklı renk kullanarak basabiliyor. Suya ve güneş ışınlarına dayanıklı baskılar yapan Xerox Direct to Object ile isim, slogan, resim, logo, kurumsal kimlik çalışması ve çeşitli kişiye özel hediye uygulamalarının hızlıca ve kolayca baskısı yapılabiliyor.

 

Xerox’un UV, solvent ve su bazlı mürekkep gibi özel mürekkeplerle de kullanabilen patentli yazdırma uçları, pürüzsüz, hafif kavisli veya basamaklı yüzeylerde baskı yapılmasını sağlamak için daha uzun mesafelerde mürekkep püskürtebiliyor. Xerox uzun yıllardır kağıt dışında farklı yüzey ve objelerin üzerine baskı yapma konusunda çalışmalar yapıyor. Xerox ayrıca silikon, plastik gibi yüzeyler üzerine de elektronik devre basmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Xerox farklı medyalara ve üç boyutlu nesnelere baskı yaparak, baskı işini kağıttan öteye taşıyor ve inkjet mürekkep püskürtme teknolojisini kullanıyor.

 

Xerox, doğrudan üç boyutlu nesnelere birkaç dakika içinde baskı yapan Xerox Direct to Object’i geçtiğimiz yıl ilk kez duyurmuştu. Geçen süre içinde piyasadan gelen geri dönüşlerle önemli donanımsal ve yazılımsal yeniliklerle geliştirilen Xerox Direct to Object, Xerox’un kişiselleştirme yazılımı XMPie ile sıra dışı yaratıcı baskı uygulamaları yapabiliyor. Xerox Direct to Object’in çalışma şeklini gösteren tanıtım videosu http://bit.ly/2i3qELg linkinden izlenebilir.


Etiketler: 3d baskı xerox
Parıldayan Renkler ve Özel Süslemeler Dijital Baskıda
Parıldayan Renkler ve Özel Süslemeler Dijital Baskıda Fotokopi, lazer baskı ve talep üzerin
Üç boyutlu yüzeylere 360 derece baskı
 Üç Boyutlu Yüzeylere 360 Derece Baskı Xerox’un silindirik, plastik, cam, seramik ve metal
Hız, ultra HD baskı ve otomasyon bir arada
  Dakikada 100 sayfaya kadar baskı hızı, farklı medyalara 2400×2400 dpi 10 bit RIP’leme y
Xerox tarihinin en büyük ürün lansmanı
Xerox’un ofislerde devrim yaratacak iddiası ile 29 Mart günü New York’ta duyurduğu, üzerind

İŞ ORTAKLARIMIZ

                     

Adres
: İnönü Mah. Yavuz Selim bulvarı Keziban Hanım apt. Kat:1 D:4 Ortahisar/TRABZON
Telefon
: +90 (462) 223 00 08
Faks
: +90 (462) 230 53 34